Menu Zavřeno

Agnes Belladone

DS Hraničář uvádí hořkou komedii plnou intrik, humoru i krutosti z divadelního prostředí od francouzského autora Jean – Paul Alegra.

Autor: Jean – Paul AlegraPřeklad: Jaromír Janečka
Režie: Majka Koukolská
Hrají: Lenka Srbecká, Kačka Purchartová / Martina Srbecká, Radim Purchart, Dan Nedvídek, Filip Stojaník, Jana Zachová / Eva Vosátková
Písničky: Andrea Helmichová, Eva Koukolská
Hudba: Kačka Nedvídková
Zvuk: Štěpán Žďánský / Martin Kubec
Světla: Petra Kollmannová
Scéna: Radim Purchart
Kostýmy: Jana Zachová

Láska k divadlu. Oddanost obecenstvu. Posedlost. Poslání. Jeviště jako smysl života. Tak smýšlí o svém údělu vynikající herečka Agnes Belladona obklopená ve své šatně lidmi, z nichž někteří vnímají divadlo jen jako prostředek ke zbohatnutí či zviditelnění. Upřímné nasazení a ochota obětovat vše se střetává s přetvářkou, intrikami a bezohledností. Je ale skutečně žádoucí zasvětit celý svůj život jen divadlu? Jak najít smysl svého žití i jinde, když potlesk, smích i slzy na řasách diváků se stanou dopingem, bez něhož se nelze obejít? Něco končí a jiné začíná. Dvě herecké generace se setkávají i střetávají. Jedna herečka končí, druhá začíná. Jak dlouhý život mají čisté sny a ideály a jak dlouho lze vydržet večer co večer jít na dřeň a vydávat ze sebe vše? Chcete-li najít odpovědi nejen na tyto otázky, zveme vás, milí diváci, do malé divadelní šatny v jednom francouzském divadle. Potkáte se tu s lidmi, jejichž domovem se stal svět divadla. Pokud se však domníváte, že je tento svět pro vás neznámý a neuchopitelný, nemějte obavy. Postavy, které uvidíte, jistě důvěrně znáte. Jejich touhy, sny, charaktery, ryzí i odpudivé vlastnosti nenaleznete jen za zavřenými dveřmi divadelních šaten. Jsou všudypřítomné a nadčasové. A možná se s námi ocitnete i v magickém kruhu tvořeném dvěma těly: černým býkem a člověkem. Mezi těmito těly by nepropadl plátek růže. Okamžik absolutního vytržení, úžasné radosti a bolesti zároveň. I o těchto vzácných momentech souznění mezi jevištěm a hledištěm je dnešní představení. Hra nepostrádající chytrý humor, dojetí, napětí i nečekané zvraty.

Zveme vás k návštěvě naší divadelní šatny a přejeme vám příjemný divácký zážitek.